Formacionet e mundshme, Holandë-Turqi

Holanda do të synojë sot fitoren në “Johan Cruijff Arena” Kombëtaren e Turqisë. Në Grupin G Turqia mban vendin e parë me 11 pikë, ndërsa Holanda e dyta me 10.

Në pesë ndeshjet e fundit kualifikuese për në Botëror, Turqia ka treguar formë më të mirë duke regjistruar tre fitore dhe dy barazime, krahas tre fitoreve, një barazimi dhe një humbjeje të Holandës. /albeu.com/

Formacionet e mundshme:

Holanda (4-3-3): Bijlow; Dumfries, De Vrij, Van Dijk, Malacia; Wijnaldum, F de Jong, Klaassen; Berghuis, Memphis, Gakpo.

Turqia (4-5-1): Bayindir; Celik, Ayhan, Demiral, Muldur; Under, Yazici, Yokuslu, Calhanoglu, Karaman; Yilmaz.


Shtuar 7.09.2021 14:56