Florian Marku merr lajmin e jetës para sfidës për titull kampion (VIDEO)

Florian Marku është padyshim një nga sportistët shqiptarë më në zë në vitet e fundit. Boksieri është transferuar prej disa vitesh në Londër, ku ka vazhduar karrierë si boksier dhe ka korrur mjaft suksese.

Tashmë është pranë një titulli kampion, që do e diskutojë më 7 gusht me Maksim Prodan, por një gëzim i madh ka mbërritur para asaj beteje.

Boksieri nga Lushnja do të bëhet me djalë dhe këtë e ka zbuluar në një ceremoni të veçantë me miq dhe shokë të tij. Ky lajm i mirë vjen si një çmim i madh para asaj ndeshje të madhe për Markun.

Shtuar 4.07.2021 22:52