Fjalët e para të Torres si lojtar i Barcelonës

Barcelona para pak orëve zyrtarizoi transferimin e Ferran Torres.

Sulmuesi nënshkroi kontratë pesëvjeçare, derisa ka klazuolë lirimi në vlerë 1 miliard euro.

Në fjalët e para ai tha:

“Jam shumë i lumtur që i jam bashkuar këtij klubi. Dua të vazhdojë të rritem si person dhe futbollist. Jam shumë i emocionuar që jam këtu”.

“Dua të ndihmoj Barcelonën të mbetet një nga skuadrat më të mira në botë, mund të shtojë në ato tre pikë në sulm”.

“Karriera ishte e pabesueshme. Tani si trajner, sapo ka nisur, por e di që do më ndihmojë të rritem dhe jam gati që të jem nën komandën e tij”, përfundoi Torres. /albeu.com/


Shtuar 28.12.2021 18:05