Finalja e madhe e Euro 2020, UEFA cakton arbitrin e supersfidës Itali-Angli (FOTO LAJM)

Më datë 11 korrik, në “Wembley” do të luhet finalja e EURO 2020 midis Italisë dhe Anglisë.

Një ndeshje e një rëndësie të madhe dhe për këteë arsye UEFA ia ka besuar Bjorn Kuipers gjykimin e kësaj supersfide.

Kuipersa ka arbitruar 3 ndeshje në këtë Europian. Arbitri holandez do të ndihmohet nga ndihmësit Van Roekel dhe Zeinstra dhe zyrtari i katërt Del Cerro Grande.

Gjermani Dankert do të jetë në VAR, me Van Boekel, Gittelmann dhe Fritz si ndihmës.

Image


Shtuar 8.07.2021 17:46