Fillon “lufta” Napoli – Nigeri për Osimhen, sulmuesi thirret për Kupën e Afrikës

 Ende po u rikuperuar mirë nga dëmtimi, Victor Osimhen është kthyer në një çështje. Nigeria nuk ka pritur të verifikohen kushtet dhe ka vendosur të thërrasë sulmuesin “blu” në kuadër të Kupës së ardhshme të Afrikës dhe ia ka komunikuar synimin klubit të De Laurentis.

Napoli sic pritej nuk e ka marrë mirë këtë vendim të kombëtares afrikane dhe tani në horizont është një luftë diplomatike, me napoletanët që do të përpiqen të pohojnë arsyet e tyre duke shfrytëzuar prognozën 90-ditore që mjekët i dhanë Osimhen pas dëmtimit dhe më vonë operacionit.

Osimhen rifilloi dje stërvitjen duke nisur të vraponte i vetëm përpara se të kalonte në palestër për të vazhduar punën e personalizuar. Tabela parashikon që lojtari të vazhdojë kështu për të paktën një javë, pa pasur nevojë të mbajë një maskë që mbron mollëzën dhe syrin e operuar. Me pak fjalë, ai dukej në rrugën e duhur dhe Napoli ishte i bindur se do ta kthente atë përpara 90 ditëve të përcaktuara nga prognoza.

Nga ana tjetër, Nigeria duket se nuk ka ndërmend të heqë dorë nga një prej lojtarëve të saj më të mirë. /albeu.com


Shtuar 9.12.2021 11:20