Faza përgatitore, Ancelotti: Kemi punuar shumë, Alaba është lojtar i kompletuar

Tekniku italian është ndarë i kënaqur me punën e bërë nga lojtarët deri më tani.

“Kemi punuar shumë, lojtarët ia kanë dal mirë, ka kualitet te lojtarët e rinj dhe kënaqësi e madhe te veteranët. Më pëlqen kjo”.

“Skuadra ka luajtur mirë, ka treguar kualitet, është në historinë e Real Madridit, energji e futbollit, me intensitet në top dhe pa top, që është çfarë kërkohet në futbollin e sotëm”.

“Alaba është lojtar ri kompletuar, ka shumë kualitet, teknikisht inteligjent në mbrojtje. E kam vendosur si qendërmbrojtës në ndeshjet e fundit te Bayern, disa herë ka luajtur në mesfushë për Austrinë, gjithashtu mund të luajë në të majtë. Do t’ia dal mjaftë mirë këtë sezon”.

“Më pëlqen puna e Carvajal, Nacho, Marcelo, Lucas ose Isco, lojtarë që kanë fituar gjithçka dhe ende kanë dëshirën, entuziazmin dhe urinë për një tjetër sezon të mirë si gjithë të tjerët”, deklaroi ai.

Ndërkohë, Reali në gusht do zhvillojë miqësore ndaj AC Milanit.


Shtuar 15.07.2021 15:57