Fabio Paratici mendon për Moratën

Nuk është e sigurt që Juve do të shpenzojë në fund të  sezonit për Alvaro Morata, raporton SportMediaset.

Spanjolli është  në sezonin e dytë  te Juventus pas huazimit nga Atl Madrid.

Fati i sulmuesit mund të  jetë në Premier League, ku Tottenhami i Fabio Paratici mund ta nënshkruajë me numrin “9” për të zëvendësuar Kane.

Në  fakt ishte Fabio Partaici ai që në  2014 e mori lojtarin nga Real Madrid te Juventus ku qëndroi për 2 sezone 2014-2016, dhe po sërish e mori gjatë verës së 2020 nga Atl Madrid për te Juventus. /albeu.com/


Shtuar 10.10.2021 12:03