FA Cup/ Man.United – Aston Villa, formacionet zyrtare

Man.United do të presë në “Old Trafford” Aston Villa në kuadër të raundit ë tretë të FA Cup.

“Djajtë e Kuq” shihen si favoritë, por nuk do ta ketë aspak të lehtë përballë një kundërshtari dinjitoz si Aston Villa.

Trajnerët Ralf Rangnick dhe Steven Gerrard i kanë zgjedhur formacionet që do ta nisin takimin nga fillimi.

Formacioni startues i Manchester Unitedit: De Gea; Dalot, Lindelof, Varane, Shaw; Fred, McTominay; Greenwood, Bruno Fernandes; Cavani, Rashford.

Formacioni startues i Aston Villas: Martinez; Cash, Konsa, Mings, Targett; McGinn, Douglas Luiz, J.Ramsey; Buendia, Ings, Watkins. /albeu.com

Shtuar 10.01.2022 20:08