EUROPA LEAGUE/ Sot luhet finalja e madhe, Villarreal – Manchester United

Sot në orën 21:00 Villarreal dhe Manchester United do ‘luftojnë’ për trofeun e parë në këtë sezon.

Dy skuadrat kanë arritur deri në finale të Europa Leagues, prandaj do bëjnë çmos për të fituar këtë trofe.

Ndërkohë, United ‘lufton’ vetëm për trofe sepse e ka siguruar pjesëmarrjen sezonin e ardhshëm në Champions League.

Ndeshja do të zhvillohet në Poloni stadiumin “Miejski”.

Shtuar 26.05.2021 09:05