Europa League: Kundërshtarët e mundshëm të Juves, mund të përballlet me Man United

Pas një grupi makthi, me 5 humbje në 6 ndeshje dhe vetëm tre pikë, Juventusi fillon të mendojë për Ligën e Evropës.

Një ngushëllim, edhe pse i dobët, megjithatë, të mendosh për të ardhmen, ndoshta duke shfrytëzuar, siç theksoi dje Allegri.

Një rrugë e gjatë i pret Bianconerët nëse duan të fitojnë finalen e 31 majit në Budapest.

Tetë skuadrat që u renditën në vendin e dytë në raundin kualifikues të Kupës së vjetër UEFA do të startojnë gjithashtu nga 32-ta.

Të gjithë të tjerët, të klasifikuar si të parët, do të shkojnë direkt në fazën e 16-të.

Europa League, kundërshtarët e mundshëm të Juves

Duke qenë se një nga nënkampionët është Roma, dhe se skuadrat nga e njëjta ligë nuk mund të përballen me njëra-tjetrën para çerekfinales, janë shtatë kundërshtarë të mundshëm për Juventusin në raundin e 32-të.

Ka PSV, që vjen nga grupi A; pastaj tre francezet: Rennes, Nantes dhe Monaco.

Është gjithashtu e mundur të kalosh me danezët e Midtillandit dhe me gjermanët e Union Berlin, por problemi i vërtetë për Zonjën është Manchester United i Erik Ten Hag. /G.D albeu.com/