EURO 2020/ Turqi – Wales, formacionet zyrtare

Kombëtarja e Turqisë do të ketë përballë atë të Uellsit në kuadër të Grupit A.

Turqia kërkon tri pikët e para në “Euro 2020” ndaj Uellsit.

Avantazh për turqit është se ndeshja luhet në Baku të Azerbejgjanit ku pritet të ketë shumë tifozë turq.

Takimi do të drejtohet nga gjyqtari portugez, Artur Dias, i ndihmuar nga asistentët Rui Tavares dhe Paulo Soares.

Ky është takimi i parë në histori të Kombëtareve që takohen ndërmjet vete në.

Formacionet zyrtare të Kombëtareve.

Turqia: Ugurcan, Çelik, Soyuncu, Yokuslu, Tufan, Under, Karaman, Çalhanoglu, Meras, Yilmaz, Ayhan.

 

Uellsi: Ward, Davies, Rodon, Allen, Ramsey, Bale, Moore, Roberts, Morrell, James, Mepham.

Shtuar 16.06.2021 16:45