EURO 2020/ Spanjë – Poloni, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Spanjës dhe Polonisë.

Kombëtarja e Spanjës dhe ajo e Polonisë përballen sonte nga ora 21:00.

Ndeshja zhvillohet në stadiumin “Estadio de La Cartuja” të Sevillës, në kuadër të Grupit E të Euro 2020, ku bëjnë pjesë edhe Suedia dhe Sllovakia.

Spanja e nisi me barazim Kampionatin Evropian, 1-1 kundër Suedisë, ndërsa Polonia u mund nga Sllovakia 2-1.

Spanjollët synojnë të arrijnë fitoren e parë sonte, ndërsa edhe polakët kanë nevojë për pikë.

Formacioni i Spanjës:

Simon, Alba, Torres, Laporte, Llorente, Kroos, Rodri, Pedri, Koke, Moreno, Morata, Olmo

Formacioni i Polonisë:

Szczesny, Bereszynski, Glik, Bednarek, Jozwiak, Moder, Klich, Puchacz, Swiderski, Zielinski, Lewandowski.

Shtuar 19.06.2021 20:19