EURO 2020/ Skoci – Çeki, formacionet zyrtare

Janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes mes Skocisë dhe Çekisë.

Kombëtarja e Skocisë luan sot kundër Çekisë nga ora 15:00, në stadiumin “Hampden Park”.

Kjo ndeshje zhvillohet në kuadër të Grupit D në “Euro 2020”, pjesë e këtij grupi janë edhe Anglia dhe Kroacia.

Të dyja skuadrat zhvillojnë sot ndeshjen e parë në këtë Kampionat Evropian, dhe synojnë ta nisin në mënyrën më të mirë të mundshme.

Pritet një ndeshje e baraspeshuar, dhe e ‘luftuar’ deri në minutën e fundit.

Formacioni i Skocisë:

Marshall, O’Donnell, Robertson, McTominay, Hanley, McGinn, Dykes, Christie, Cooper, Armstrong, Hendry

Formacion i Çekisë:

Vaclik, Celustka, Coufal, Kalas, Darida, Jankto, Masopust, Soucek, Boril, Kral, Schick.

Shtuar 14.06.2021 13:58