EURO 2020/ Rusi – Danimarkë, formacionet e mundshme

Kombëtarja e Rusisë dhe ajo e Danimarkës zhvilloje sot ndeshjen e fundit në kuadër të fazës së grupeve nga ora 21:00.

Rusia e nisi me humbje Kampionatin Evropian nga Belgjika, por më pas u këndell me fitoren ndaj Finlandës dhe tani ka tre pikë pas dy ndeshjeve të para.

Danimarka e ka nisur në mënyrë katastrofale “Euro 2020” pasi humbi në dy ndeshjet e para kundër Finlandës dhe Belgjikës.

Rusët kërkojnë të paktën një barazim nga kjo ndeshje, ndërsa danezët u nevojitet patjetër një fitore për të shpresuar në kualifikim në fund.

Formacioni i mundshëm i Rusisë:

Safonov; Barinov, Diveev, Dzhikiya; Karavaev, Ozdoev, Zobnin, Golovin, Kuzyaev; Miranchuk; Dzyuba

Formacioni i mundshëm i Danimarkës:

Schmeichel; Wass, Kjaer, Christensen, Maehle; Delaney, Hojbjerg, Jensen; Braithwaite, Wind, Poulsen /

Shtuar 21.06.2021 12:01