EURO 2020/ Panik para Itali – Zvicër, alarm për bombë pranë stadiumit “Olimpico”

Sonte zhvillohet ndeshja mes Kombëtares së Italisë dhe Kombëtares së Zvicrës në raundin e dytë të EURO20.

Mediat në Itali raportojnë për një alarm për bombë në zonën ‘Piazza Mazzini’ disa kilometra larg stadiumit ‘Olimpico’.

Policia dhe specialistët e bombave kanë dalë në teren dhe të gjitha rrugët janë bllokuar.

Shtuar 16.06.2021 19:18