EURO 2020/ Nuk ka gol në 90 minuta, Itali- Austri shkon në shtesë

 

Italia dhe Austria e kanë mbyllur në barazim pa gola 90 minutat e kohës së rregullt, duke e çuar ndeshjen tanimë në shtesë.

Italia e “zbehtë” pa grindë dhe ide në këtë ndeshje, në krahun tjetër një Austri me më shum deshirë.

“Axurrët” shpëtuan edhe fal VAR, pasi goli i Arnautovic i cilësua si pozicion jashtë loje në minutën e 65’.

Nëse edhe në 30 minutat nuk do të kemi gol, at herë skuadrat i shkojnë goditjeve të penalltive. /albeu.com/


Shtuar 26.06.2021 22:53