EURO 2020/ Mbyllet pjesa e parë mes Uellsit dhe Danimarkës, ky është rezultati (VIDEO)

 

Kanë përfunduar 45 minutat e para mes Uellsit dhe Danimarkës në ndeshjen e vlefshme për 1/8 e Euro 2020.

Uellsi e nisi më mirë ndeshjen, me Bale që shkoi pranë golit, por Danimarka nisi dalëngadalë të marrë territor.

Në minutën e 27’ talenti Dolberg shënoi një super gol me një goditje nga distanca.

Më këtë gol do të mbyllej edhe pjesa e parë. /albeu.com/


Shtuar 26.06.2021 18:47