EURO 2020/ Holanda fiton pastër ndaj Austrisë, siguron kalimin në fazën tjetër (VIDEO)

Holanda ka shënuar fitore komode ndaj Austrisë.

Ishte sulmuesi Memphis Depay që zhbllokoi rezultatin pas golit nga pika e bardhë (11′) .

Depay kishte edhe rastin e artë për të dyfishuar avantazhin, por dështoi të shënonte nga afërsia prej tre metrave .

Pjesa e parë u mbyll me epërsinë e Holandës, derisa Austria nuk kishte ndonjë rast konkret.

Edhe në pjesën e dytë, Holanda ishte skuadër shumë më e mirë.

Demfries realizoi golin që doli të jetë i fitores pas asistimit të Malen (67′)

Me këtë fitore, Holanda kualifikohet në fazën e 1/16 së “Euro 2020” me gjashtë pikë në dy ndeshje, Austria dhe Ukraina kanë nga tri pikë në pozitën dy, respektivisht tre.

Kurse, Maqedonia e Veriut zyrtarisht eliminohet nga “Euro 2020”./

Shtuar 17.06.2021 22:52