EURO 2020/ Francë – Hungari, ky është lojtari i ndeshjes (FOTO LAJM)

 

Kombëtarja e Francës dhe ajo e Hungarisë, kanë ndarë pikët pasi ndeshjes mes tyre përfundoi me rezultat të barabartë 1-1.

Golin për Hungarinë e realizoi Attila Fiola në min e 45+2’, për Francën shënoi Griezmann në min e 66’.

Pas ndeshjes UEFA shpalli futbollistin e ndeshjes, ai është  Laszlo Kleinhesiler.

Kleinhesiler ishte fanstik në mesfushën e Hungarisë sot, duke ndihmuar kombëtaren e tij të nxjerr një barazim ndaj Francës. /

Shtuar 19.06.2021 17:35