EURO 2020/ Dha dy asiste në ndeshjen Turqi – Wales, Gareth Bale shpallet lojtari i ndeshjes (FOTO LAJM)

Sulmuesi i Uellsit, Gareth Bale është shpallur lojtari i ndeshjes, Turqia – Uellsi.

Futbollisti i Uellsit, Gareth Bale ka fituar çmimin e lojtarit më të mirë të takimit ndaj Turqisë.

Bale me angazhimin dhe kontributin e tij në këtë takim është shpallur nga UEFA-ja si lojtari më i mirë i takimit.

Në fakt ai e humbi një penalti në min 60′, por ai ishte një kërcënim i vazhdueshëm për Turqinë.

Ky ishte goli i tij i 33-të në fanellën e Uellsit në 93 paraqitje.

Uellsi tani ka katër pikë në Grupin A dhe është shumë afërt kualifikimit tutje në fazën e ardhshme.


Shtuar 16.06.2021 20:13

Tags: , ,