Eriksen reagon pas kualifikimit të Danimarkës në 1/8

Kombëtarja e Danimarkës e ka siguruar kualifikimin në fazën e eliminimit direkt të Kampionatit Evropian 2020 pas fitores ndaj Rusisë me rezultat 4-1.

Danimarka iu bashkua Belgjikës e cila u rendit në vendin e parë me nëntë pikë kurse danezët vazhduan më tutje me tri pikë të mbledhura, përcjellë KosovaPress.

Danimarka e nisi në mënyrë të trishtueshme këtë eveniment kur në ndeshjen e parë ndaj Finlandës, mesfushori i tyre Christian Eriksen pësoi arrest kardiak në fushë por pas intervenimit te shpejtë të stafit mjekësore ai e kaloi këtë problem dhe tani është në shtëpi me familjen e tij.

Pikërisht Eriksen ka reaguar menjëherë pas kualifikimit të Danimarkës ku ka postuar një foto të tij i mbështjellur me flamurin e Danimarkës dhe ka shkruar:

“Danimarka në raundin tjetër”.

Ndryshe, ende nuk dihet nëse Eriksen do të mund të luajë serish futboll pas intervenimit që pati në zemrën e tij.

Shtuar 21.06.2021 23:25