Ëndrra e Ronaldos është të bëhet trajner i Manchester United

“Ëndrra e Ronaldos është të bëhet trajner i të rinjve të United dhe të trajnojë djalin e tij.”

The Sun raporton deklaratat e një burimi të brendshëm të kompanisë angleze, i cili hipotezon një të ardhme si teknik për CR7 . ” Ronaldo ua ka bërë të qartë të gjithëve se është kthyer në Manchester për të fituar –  deklaratat e publikuara nga tabloidi –  por ai tashmë e di se do të jetë në gjendje të luajë për disa vjet. Ai është i fiksuar pas futbollit dhe di gjithçka në mënyrë perfekte. Shumë ish -lojtarë të klubit kanë filluar lojën. Karriera e tyre si trajner në ekipet e të rinjve të Manchester United dhe Ronaldo gjithashtu mund të provojnë këtë aventurë. ”

Ronaldo ka nënshkruar një kontratë dyvjeçare , me një opsion për një të tretë. Në skadimin natyror të marrëveshjes së tij, ai mund të provonte aventurën e re si trajner. Sipas gazetës angleze, një nga ëndrrat e tij do të ishte të stërviste të riun Cristiano Jr. , i cili në moshën njëmbëdhjetë vjeç po bën emër në ekipet e të rinjve të klubit. “Unë do të doja që ai të bëhej futbollist – u kujtua CR 7 kohët e fundit – sepse ai ka një pasion të madh për këtë sport. Plus që ai urren të humbasë.” Ronaldo Jr kishte luajtur tashmë në ekipet e të rinjve të Juventusit dhe në moshën nëntë vjeç ai kishte shënuar katër gola në ndeshjen e tij të parë me bianconerët.


Shtuar 28.09.2021 08:29