EMRAT/ Xavi ka vendosur të nxjerrë në merkato 5 futbollistë

Momenti i së vërtetës po afron, në të cilin Xavi duhet të fillojë të rindërtojë një skuadër të shkatërruar, të çekuilibruar dhe të pavend në çdo mënyrë.

Duke filluar nga janari, klubi duhet të bëhet serioz dhe të fillojë të bëjë detyrat e tij për të rigjetur një institucion nga hiri i tij dhe për ta kthyer atë në rendin botëror.

Me këtë prioritet dhe sfidë të pashmangshme për të marrë përforcime të reja, klubi duhet të fillojë të heqë, sa më shpejt të jetë e mundur, një çantë shpine të rëndë. Dhe në këtë kuptim, bordi sportiv ka pesë lojtarë që Xavi i konsideron të shpenzueshëm për projektin e tij .

AS ka zbuluar emrat e lojtarëve që do të dalin në merkato:

  • Sergino Dest
  • Yusuf Demir
  • Luuk de Jong
  • Philippe Coutinho
  • Samuel Umtiti  /albeu.com


Shtuar 21.12.2021 11:37