El Clasico shpalos 22 luftëtarët, formacionet zyrtare Real Madrid-Barcelona

Pas pak do të luhet supersfida e shumëpritur midis Real Madrid-Barcelona.

El Clasico është një ndeshje tejët e shikuar në mbarë botën dhe sot do të shikojmë një përballje titanësh në Santiago Bernabeu.

Formacionet zyrtare:

REAL MADRID (4-3-1-2): Courtois; Carvajal, Militao, Alaba, Nacho; Casemiro, Modric, Kroos; Valverde; Vinicius, Rodrigo.

BARCELONA (4-3-3): Ter Stegen; Araujo, Eric, Pique, Alba, Pedri, Busquets, De Jong; Dembele, Aubameyang, Ferran./ h.ll/albeu.com