Eksperienca e frikshme dy vite më parë, Ashley Cole shpenzon mijëra euro për një qen

Ashley Cole, ish-futbollisti që pësoi një grabitje të pamëshirshme në shtëpi, ku u lidh para fëmijëve dhe kërcënuan se do t’i heqin gishtat, ka blerë një qen roje me vlerë 23,300 euro për të mbrojtur familjen e tij.

E fejuara e Ashley Cole, Sharon Canu, ndau fotot në rrjetet sociale të pastorit gjerman që ish-lojtari i Arsenalit, Crystal Palace, Chelsea, Roma, LA Galaxy dhe Derby County ka marrë.

Çfarë ndodhi kur Ashley Cole u grabit?

Familja mbeti viktima e një grabitjeje të frikshme dy vite e gjysmë më parë, e cila ka çuar në blerjen e qenit. Në janar 2020, Ashley Cole u grabit nga hajdutë të maskuar në rezidencën e tij në Fetcham, Surrey.

Në grabitjen e dhunshme, e cila ndodhi më 21 janar, deri në gjashtë grabitës të veshur me veshje kamuflazhi u larguan me një sasi të madhe parash dhe bizhuteri.

Ashley Cole u lidh duke u kërcënuar me thikë përpara partnerit dhe dy fëmijëve të tij dhe njëri nga grabitësit u sugjeroi shokëve të tij “le t’i presim gishtat”.

Cole i tha gjykatës në fillim të këtij viti se çfarë ndodhi kur ai doli në ballkonin e shtëpisë së tij dhe pa grabitësit.

“Tani unë shoh të paktën katër që vrapojnë nga një shkurre, e cila është ndoshta 15 metra larg ose më shumë,” tha ai.

“Ata bërtitën dhe u hodhën drejt dritareve të mia të poshtme. Tani e dija, do të vdes. Unë kam fëmijët e mi në shtëpi dhe nuk kam njeri që të ndihmojë. U përpoqa të bërtas në ballkon sa më shumë që të mundja.”/ h.ll/albeu.com