Sulmoi babain e tij, Guarin flet pas arrestimit: Një lojë e vështirë, por unë do ta fitoj

Ish-lojtari i Interit, Fredy Guarin u arrestua nga policia për një sherr të dhunshëm familjar.  Guarin ishte në shtëpinë e prindërve të tij.

Ishin ata që thirrën policinë pas një sulmi nga lojtari kundër babait të tij. Një video, e cila më pas u shfaq në mediat sociale, dokumentoi historinë, me Guarin të ndryshuar në mënyrë të vendosur (nën ndikimin e alkoolit) dhe të përgjakur, dhe më pas u mor nga autoritetet. Një oficer u plagos gjithashtu. Lojtari më pas u transportua në spital ku monitorohet nga policia.

Pas disa ditësh, Fredy Guarin thyen heshtjen dhe e bën këtë me një deklaratë zyrtare të lëshuar përmes profilit të tij në rrjetet sociale:

“Sot përballem me një nga ato ndeshjet e vështira , por jam i sigurt që me ndihmën e Zotit dhe atyre që më besojnë dhe më njohin unë do ta fitoj atë “,  shkruajti ish-mesfushori i Interit. /albeu.com/


Shtuar 5.04.2021 09:10