E FUNDIT/ Ndeshja Danimarkë – Finlandë vazhdon në orën 20:30

Ndeshja mes dy Kombëtareve, Danimarkës dhe Finlandës do zhvillohet.

Ndeshja për një moment u suspendua, pasi mesfushori Christian Eriksen luftojë për jetën për disa minuta.

Federata e Danimarkës ka konfirmuar gjendjen stabile të Eriksen, derisa ka njoftuar se ndeshja do zhvillohet në ora 20:30.

“Christian Eriksen është zgjuar dhe gjendja mbetet stabile. Ai do vazhdojë të jetë në spital për testet e tjera.

Ndeshja ndaj Finlandës do zhvillohet sonte. Kjo ndodhi pasi lojtarët konfirmuan se Christian është mirë. Ndeshja vazhdon në ora 20:30”, shkruhet në komunikatë.

Shtuar 12.06.2021 20:12

Tags: