Kroacia siguron 1/8, Anglia e mbyll në vendin e parë (VIDEO)

Kanë përfunduar dy ndeshjet e fundit të Grupt D të Kampionatit Evropian Euro 2020.

Anglia e ka mposhtur me rezultat minimal 1-0 Republikën e Çekisë me golin e Raheem Sterling dhe kshtu u konfirmua si liderë e tabelës duke vazhduar tutje në Euro 2020.

Nga ana tjetër, me fitoren ndaj Skocisë me rezultat 3-1, Kombëtarja e Kroacisë e ka parakaluar Çekinë për t’u renditur në vendin e dytë dhe duke e siguruar kështu kualifikimin direkt për në fazën 1/16 të Euro 2020 duke iu falënderuar golaverazhit më të mirë.

Kështu Republika e Çekisë zbret në vendin e tretë dhe pret që të kualifikohet me skuadrat tjera të vendeve të treta.

 

 

Shtuar 22.06.2021 22:56