E BUJSHME/ Tottenham arrin akordin me Inter për Lautaro Martinez (FOTO LAJM)

Inter dhe Tottenham kanë gjetur akordin mes tyre për Lautaro Martinez. The Times bën me dije se klubet janë marrë vesh për 70 milionë euro cash dhe 20 të tjera në formë bonusesh. Me shumë mundësi tifozët e Inter nuk do e kapërdijnë dot edhe largimin e Lautaro, teksa Lukaku nesër zhvillon vizitat mjekësore me Chelsea.

Media angleze tregon se akordi mes palëve është gjetur, ndërsa pas Hakimit dhe Lukakut, argjentinasi do ishte lojtari i radhës big që do largohej nga kampionët e Italisë. Kujtojmë se për shkak të krizës dhe mos mbajtjes së lojtarëve nga klubi, Conte dhe dorëheqjen nga zikaltërit pasi i shpalli kampion.


Shtuar 8.08.2021 16:05