E BUJSHME/ Juventus synon “goditjen e dyfishtë”

Raportohet se Mino Raiola do të takohet me Juventusin muajin e ardhshëm për të diskutuar Paul Pogba dhe Alessio Romagnoli, të cilët do të jenë agjentë të lirë nga Manchester United dhe Milan në fund të sezonit.

Pogba është lidhur vazhdimisht me një rikthim në Juventus dhe do të jetë një agjent i lirë kur kontrata e tij të skadojë në qershor 2022.

“Ju duhet të pyesni Manchester United për zgjatjen e kontratës së Paul. Në këtë moment gjithçka është e qetë. Nuk ka asnjë përditësim”, tha Raiola për Times Sport.

Një tjetër lojtar që thuhet se po shkon drejt Torinos është kapiteni i Milanit, Romagnoli, pasi as klubi dhe as mbrojtësi nuk duken të përgatitur për të vazhduar kontratën. /albeu.com/


Shtuar 26.10.2021 21:48