E BUJSHME/ Edhe Suarez drejt Aston Villas

Pas Philipe Coutinhos dhe Lucas Dignes, Aston Villa mund të realizojë një tjetër goditje të rëndësishme në afatin kalimtar të janarit.

Bëhet fjalë për një tjetër ish-lojtar të Liverpoolit dhe ai është uruguajani Luis Suarez.

Trajneri i skuadrës angleze Steven Gerrard raportohet se ka biseduar në telefon me sulmuesin e Atletico Madridit dhe mësohet se ai ka shprehur gatishmëri për ta realizuar këtë operacion.

Madje, sipas mediave në Angli, Suarez ka refuzuar ofertat nga klubet braziliane si Palmeiras, Corinthians dhe Aletico Mineiro vetëm për t’u bashkuar me Gerrardin.

Kontrata e tij me skuadrën e Diego Simeones skadon më vonë gjatë këtij viti.

Shtuar 19.01.2022 16:48