E ardhmja e Zinedine Zidane është ende e rrethuar nga të panjohura

Zinedine Zidane ngriti zërin më 5 shkurt në një gjest të pazakontë për Francez. Ai u ndje i sulmuar. Kritikët erdhën tek ai dhe ai nuk e dinte,  ai nuk e dinte nga vinin dhe  ai nuk e mbaroi fjalën . Ai kërkoi respekt dhe u tërhoq nga historia e fundit për të shfajësuar veten.

Reali pas eliminimi në Kupë la opsionin fitimi ne La Ligas. Zidane kërkoi respekt dhe e bëri duke deklaruar se ekipi i tij do të fitonte trofe deri në fund të sezonit. Dhe e vërteta është se tani situata është ndryshe.

A do të thotë ndryshimi i situates se Zidane do të vazhdojë në stolin e Real Madridit po apo jo ? Nuk ka asgjë të garantuar. Në klubin e bardhë është krijuar një maksimë e pashkruar me të cilën trajneri që nuk fiton ndonjë nga të ashtuquajturit tituj të rëndësishëm, nuk vazhdon. Zidane e di atë dhe kjo është arsyeja pse ai nuk guxon të thotë asgjë për të ardhmen e tij pavarësisht se ka një vit më shumë në kontratën e tij.

Sezoni po lë hije dhe pikat kryesore. Gati për të filluar muajin prill, Real Madrid ka mundësi për kampionatin dhe Ligen e Kampionëve, diçka që tre skuadrat e tjera spanjolle që filluan garën nuk mund ta thonë.

Në domosdoshmëri është e nevojshme të theksohet menaxhimi me disa nga lojtarët e rinj, të cilët nuk kanë pasur mundësi dhe të cilëve u është dashur të kërkojnë fatin e tyre deri në Odegaard dhe madje Jovic./albeu.com/

 

Shtuar 28.03.2021 03:03

Tags: , ,