E ardhmja e Ronaldos në dyshim, Khabib: Nëse kalon në Angli, do ishte interesante

E ardhmja e Cristiano Ronaldos te Juventusi është vendosur në dyshim ditët e fundit.

Së fundmi raportohet se PSG nuk ka interes për të dhe opsioni më i mundshme momentalisht duke Premier Legue.

Ish kampioni i UFC-së, Khabib Nurmagomedov, ka thënë se dëshiron ta sheh mikun e tij në Angli.

“Në mendimin tim, do ishte më mirë nëse Cristiano do ndryshonte skuadër”.

“Pa i ofenduar tifozët e Juventusit. PSG? Jo, ata kanë plotë yje. Nëse kalon në Angli në fund të karrierës, do ishte interesante”, deklaroi ai.

Ndërkohë, deri më tani asnjë skuadër nuk ka bërë ndonjë ofertë zyrtare shkaku i pagës së lartë, ngase portugezi fiton hiq më pak se 30 milionë euro për sezon./albeu.com/


Shtuar 24.08.2021 20:22