Dy formacionet se si mund të rreshtohet Man United me prurjet e reja (FOTO LAJM)

Manchester United mund të mburret me pesë ardhje të reja në formacionin e tyre fillestar sezonin e ardhshëm.

Erik ten Hag ende nuk e ka përfunduar nënshkrimin e tij të parë si trajner te Djajtë e Kuq, por shumë prurje të reja priten përpara mbylljes së afatit të transferimeve.

Dhe këtu Sunsport hedh një vështrim se si mund të formohet United në fillimin e sezonit të ardhshëm.

Është zbuluar ekskluzivisht dje nga tabloidi britanik se Djajtë e Kuq janë afër një blerjeje prej 47 milionë euro për anësorin e Ajaxit, Antony.

Në anën tjetër United mund të mburret me një mesfushë me pamje të re, duke kompromentuar transferimin e Frenkie de Jong dhe Christian Eriksen.

Ten Hag mund të kërkojë gjithashtu një ribashkim me ish-lojtarin Jurrien Timber për t’u vendosur në anën e pasme së bashku me Harry Maguiren.

Ylli i Interit, Denzel Dumfries lidhet po ashtu me një kalim në “Old Trafford”, me strategun që pretendohet se është një tifoz i madh i holandezit.

Përndryshe, Pau Torres mund të jetë në shënjestër nëse një mundësi për Timber është e pamundur.

Djajtë e Kuq janë gjithashtu të vendosur të luftojnë me Arsenalin për qendërmbrojtësin argjentinas Lisandro Martinez.

Dhe mesfushori i Milanit, Ismael Bennacer mund të transferohet nëse Ten Hag humbet një nga De Jong ose Eriksen. /Telegrafi/

Shtuar 21.06.2022 19:46