Duhet operuar apo jo Hazard? Merret vendimi përfundimtar nga Reali

Eden Hazard pësoi dëmtimin e radhës ndaj Elches dhe vazhdon ti mungojë Real Madrid.

Tani në një fazë kur skuadrat kanë më së shumti nevojë për lojtarët e tyre, Reali nuk ka në dispozicionin lojtarin më të shtrenjtë.

U raportua se se belgu kishte nevojë për një operim, por vendimi i fundit i marrë nga stafi mjekësor i “galaktikëve” është “JO”, Hazard nuk do të operohet.

Sulmuesi nuk do të luaj asnjë ndeshje pa u rikuperuar 100%, ndaj ende nuk dihet nëse do të kthehet për ndeshjen me Barcelonën apo vetëm në EURO 2020. /albeu.com/


Shtuar 17.03.2021 15:38