“Dua t’ju falënderoj për mundësinë që më dhatë, kam qenë tifoz që fëmijë”, mesazhi i Mbappe drejtuar Perez

Ai duhet ta njoftojë në orët në vijim. Sulmuesi francez Kylian Mbappe më në fund duhet të qëndrojë në Paris Saint-Germain dhe do të nënshkruajë një kontratë trevjeçare.

Sa të ftohta janë pritshmëritë e Real Madridit, me të cilin kampioni i botës 2018 pati një marrëveshje, ashtu si me kryeqytetin. Për më tepër, El Chiringuito zbuloi mesazhin që KM7 i dërgoi Presidentit të Los Blancos për të njoftuar mos mbërritjen e tij në Spanjë.

“Ju informoj se kam vendosur të qëndroj në PSG. Dua t’ju falënderoj për mundësinë që më dhatë të luaj për Real Madridin, klubin të cilit kam qenë tifoz që kur isha fëmijë. Shpresoj ta kuptoni vendimin tim, ju uroj fat në finalen e Champions League. /albeu.com/

Shtuar 21.05.2022 18:38