Drejtohet nga legjenda e Man United, klubi anglez falimenton dhe zbret në fund të tabelës

Ekipi i njohur anglez, Derby County ka falimenduar për shkak të problemeve financiare.

Klubi merr pjesë në Championship dhe drejtohet nga trajneri, Wayne Rooney, pësoi një ndëshkim prej 12 pikëve dhe tani ndodhet e fundit në klasifikim me -2 pikë.

Nëse pronarët e ri nuk gjenden Derby mund të humb edhe 9 pikë të tjera si ndëshkim nga Federata Angleze.

Ndërkohë, deri në vitin 2006 kjo skuadër ishte në Premier League por prej 15 vitesh ka mbetur në Championship. /albeu.com/

 


Shtuar 23.09.2021 12:53