Drejt gjysmëfinaleve të Euro 2020, këta janë futbollistë që kanë përshkruar më shumë kilometra deri më tani (FOTO LAJM)

Nesër fillojnë ndeshjet gjysmëfinale të “Euro 2020”.

Deri në këtë fazë futbollisti që ka përshkruar më së shumi kilometra në fushë është mesfushori spanjoll Pedri që ka bërë 61.5 km në pesë ndeshjet e para, me shpejtësi 30.4km/h.

I dyti pas tij vjen Thomas Soucek me 57.8 km të kaluara.

Ndërsa në vendin e tretë gjendet Jorginho me 57.7km.

Nesër do të përballen Italia dhe Spanja, ku pritet një duel i fortë në mesfushë mes Pedrit dhe Jorginhos.


Shtuar 5.07.2021 11:58