Dieta kampione e Erling Haaland (FOTO LAJM)

Sipas The Sun, sulmuesi i ardhshëm i Manchester City, Erling Haaland ndjek një dietë të vërtetë kampione, duke përfshirë gjashtë vakte në ditë për një total prej 4000 kalorish të konsumuara.

Të gjitha këto ushqime përgatiten nga shefi personal i 21-vjeçarit norvegjez.

Sulmuesi i Dortmundit favorizon ushqime si mish pule, makarona, pa kripë e vaj, apo peshk, gjithmonë me perime të freskëta si shoqërim.

Ashtu si Cristiano Ronaldo, i cili është një burim i vërtetë frymëzimi për lojtarin norvegjez, ai shmang konsumimin e pijeve me sheqer dhe ushqimeve të ngrira.

Dallimet e vetme për Haaland-in, kur kthehet në Bryne në Norvegji, në qytetin e tij të lindjes, i pëlqen të hajë, pica, qebap ose të ketë ushqim kinez. /albeu.com/

Beefy Erling Haaland follows a strict diet like Cristiano Ronaldo

When he's back in his hometown of Bryne in Norway he regularly chows down on Chinese food

A kebab pizza from Norway takeaway Yummy Time is another of Haaland's favourite meals from his homeland

Owner Hui Zhu Wang has known Haaland since he was a small boy

Sweet and sour chicken is Haaland's go-to dish at the restaurantHumble Haaland has signed shirts for Hui Zhu Wang

Haaland reportedly eats around 4,000 calories per day

International team-mate Josh King once compared Haaland's appetite for food to be like a bear's

 

 

 

Shtuar 14.05.2022 12:54