Dëmtimi i Kjaer, Milani “pikas” yllin e Fiorentinës

Lëndimi i Simon Kjaer ka lënë zbrazëti të madhe në mbrojtjen e Milanit.

Rosonerët janë në kërkim të një qendërmbrojtësi dhe atë që në janar për të mbuluar këtë pozicion.

Drejtuesit e Milanit kanë filluar bisedimet me mbrojtësin e Fiorentinës, Nikola Milenkovic.

La Gazzetta dello Sport raporton se kuqezinjtë po udhëheqin garën për të nënshkruar me qendërmbrojtësin dhe tashmë kanë kontaktuar me agjentin e tij.

Luiz Felipe i Lazios është një alternativë nëse nuk arrihet ndonjë marrëveshje me lojtarin e Fiorentinës.


Shtuar 4.12.2021 21:12