De Ligt, objektivi i Bayern Munich

Matthijs De Ligt është një nga lojtarët që Juventus do të sakrifikojë për të pastruar llogaritë e tyre. Nënshkrimi i ish-Ajax-it për 75 milionë euro nuk ka funksionuar siç pritej dhe është koha për të ndarë rrugët e tyre.

Qendërmbrojtësi holandez dëshiron të jetë i rëndësishëm dhe të konkurrojë për Champions League, ndaj është në kërkim të një destinacioni të ri që plotëson këto kërkesa. Edhe pse Barcelona i ka trokitur në derën e tij, nuk është momenti më i mirë për të zbritur në Camp Nou, kështu që tashmë po shikohen opsione të tjera.

Bayern Munich shfaqet si favorit i madh për të marrë De Ligt dhe skuadra bavareze duhet të forcojë linjën e saj mbrojtëse për të vazhduar konkurrencën në nivelin më të lartë. Me Sülen që mendon të largohet duke mos pranuar rinovimin dhe Lucas Hernández në portën e startit, nënshkrimi i lojtarit të Bianconero-s duket vendimtar dhe më shumë kur Rüdiger është nisur drejt Real Madridit.

Bayern do të ishte i gatshëm të investonte rreth 90 milionë euro për nënshkrimin e lojtarit dhe nuk përjashton përfshirjen e lojtarëve për të bindur skuadrën e Bianconera-s, e cila me kuriozitet ndjek nënshkrimin e Lewandowskit. Të dy klubet duket se janë të destinuar të kuptojnë njëri-tjetrin. /albeu.com


Shtuar 15.12.2021 08:40