De Laurentis i bën homazhe Maradonës në lagjen spanjolle: Diego është i përjetshëm

Një vit pas vdekjes së Diego Armando Maradonës, tifozët e Azzurrit u mblodhën në “Largo Maradona” në lagjen spanjolle, për të bërë homazhe në muralin kushtuar Diego.

Në aktivitetin për të përkujtuar “Pibe de Oro” ishin të pranishëm edhe tifozët e Boca Juniors nga Argjentina.

Në festë ka mbërritur edhe presidenti i Napolit Aurelio De Laurentiis i shoqëruar nga djali i tij Edo. Presidenti blu komentoi:

“ Miti nuk diskutohet, si perënditë e Olimpit, nuk ka asnjë aktor që mund ta imitojë, ai është Pibe de Oro dhe do të mbetet gjithmonë i tillë.Napoli, por tani është e drejtë. Maradona lëshon akoma shumë energji, shikoni sa e adhurojnë, 300 tifozë të Bocas erdhën nga Argjentina , duhet të duartrokasim të gjithë këta njerëz që kanë ardhur për të adhuruar idhullin e tyre”. r.t/albeu.com


Shtuar 25.11.2021 14:28