Conte reagon për herë të parë pas largimit: E kthyem Interin aty ku e meriton

Trajneri Antonio Conte, ka thyer heshtjen pas largimit nga Inter.

Tekniku italian pas vetëm dy sezoneve u largua nga “Neurazzurët” duke ndërprerë kontratën.

Ai përmes një postimi në rrjetin social ‘instagram’, shkroi se ia dolën të fitojnë Scudetto pas 11 viteve, ndërsa e kthyen Interin aty ku e meriton.

“Çfarë udhëtimi në këto dy vjet!

Çdo ditë na kemi bërë të rritemi gjithnjë e më shumë forcë, vendosmëri, vullnet dhe sakrifica, duke arritur të thyejmë logjikën e mediokritetit me të cilin shpesh jemi të rrethuar.

Asnjë justifikim, asnjë justifikim, por vetëm punë, punë dhe punë, e kombinuar me respekt dhe edukim.

Ne e kthyem Scudetton në Inter pas 11 vjetësh, por mbi të gjitha e kthyem Interin në vendin ku meriton të jetë për nga historia dhe tradita.

Faleminderit kush e bëri të mundur këtë!

Futbollistët, stafi, presidenti, menaxherët dhe të gjithë ata njerëz që na kanë ndihmuar dhe mbështetur në këto dy vjet.

Unë do të doja t’u thosha tifozëve të Interit se në një periudhë shumë të vështirë për të gjithë për shkak të pandemisë, ne gjithmonë kemi ndjerë mbështetjen, ngrohtësinë dhe afërsinë e tyre.

Imazhi i Kupës Scudetto i ngritur nga unaza më e lartë e San Siro me ju në festë, unë do ta mbaj gjithmonë me vete! Faleminderit”, shkroi ai.


Shtuar 27.05.2021 15:12