Conte për konfliktin me Tuchelin: Nëse shoh agresion, përgjigjem me agresion

Antonio Conte ka komentuar konfliktin me Thomas Tuchel.

Trajnerët fillimisht u grindën pas golit të Pierre-Emile Heybjerg, dhe më pas u përjashtuan pas përfundimit të lojës Chelsea-Tottenham (2:2), kur patën një përleshje gjatë një shtrëngimi duarsh.

“Nuk është aq e rëndësishme, gjëja kryesore është futbolli. Arbitri më tregoi karton të kuq, por nuk e kuptonte dinamikën e asaj që po ndodhte.

Është në rregull, duhet ta pranoj. Nuk është problem. Nëse ka ndonjë problem, atëherë kjo mes do të mbetet mes meje dhe Tuchel.

Të them të drejtën, nuk dua t’i kthehem, por ka TV dhe video për të kuptuar se çfarë ka ndodhur. Sigurisht, nuk isha pasiv.

Nëse shoh agresion, përgjigjem me agresion. E përsëris, ky nuk është problem. Ishte një lojë e shkëlqyer mes dy kundërshtarëve”, tha trajneri i Tottenham. /albeu.com/

Conte, Tuchel fight as Tottenham, Chelsea share spoils (video) - P.M. News

Shtuar 14.08.2022 22:37

Tags: ,