Conte drejt largimit, banderola e protestë para selisë “zikaltër” (FOTO LAJM)

Duket një jetë më parë, megjithatë Interi ngriti kupën Scudetto vetëm të dielën e kaluar. Thashethemet, gjithnjë e më shumë të bazuara, për një lamtumirë të afërt nga Antonio Conte, frikësuan dhe zemëruan tifozët e Nerazzurri. Ata lëvizën menjëherë, duke shfaqur dy banderola me tone të forta nën selinë e kompanisë. “Ndryshimi i madh i kampionëve është vetëm për bashkëpunëtorët …. . Trajnerët, stafi dhe lojtarët nuk preken”, mesazhi i parë i nënshkruar nga Curva Nord.

Pankarta u shfaq menjëherë pas mbërritjes së Presidentit Steven Zhang , me pas arritën Marotta, Ausilio dhe Antonello, tashmë të pranishëm në Viale della Liberazione. Numri një i klubit kampion italian përfundoi në mes të njerëzve të Interit. “Zhang merr përgjegjësinë ose largohet nga qyteti”, shkruhet në banderolën e dytë të shfaqur kundër pronës kineze.

Disa përfaqësues të mbështetësve të organizuar më pas u ngritën për të pasur një konfrontim me menaxhmentin për të shpjeguar arsyet e tyre dhe mbi të gjitha për të kuptuar se çfarë po ndodh me të vërtetë në Inter./albeu.com/

 

Shtuar 26.05.2021 02:05