Chiellini shkoi në Amerikë dhe u bë volejbollist: I gjithë planeti po flet për lëvizjen e tij (VIDEO)

Një lojë fantastike për futbollistët e Los Anxhelosit që ishin bindës ndaj Salt Lake City me 4:1 në ligën MLS.

Rastësisht, për skuadrën nga Kalifornia luan edhe mbrojtësi legjendar italian Giorgio Chiellini.

U luajt minuta e 69-të e ndeshjes, lojtari i Solt Lake dërgoi topin përpara dhe Chiellini ishte lojtari i parafundit në mbrojtjen e tij.

Italiani u hodh me qëllimin për të kapur topin me kokë, por kur e kuptoi se nuk mund ta bënte, vendosi të ngrejë të dyja duart dhe si një bllokues në volejboll, të parandalojë që topi të kalojë mbi të.

Sigurisht, Chiellini ka marrë menjëherë një karton të verdhë dhe futbollistët vendas kanë protestuar. /albeu.com/

Shtuar 7.08.2022 20:38