Chelsea vendos rekord në Wembley, por të padëshirueshëm

Chelsea e ka humbur finalen e Carabao Cup nga Liverpooli me rezultat 1-0.

Blutë kishin mundësi që të shënonin së paku katër gola në këtë takim, por Conor Gallagher, Cole Palmer dhe lojtarë të tjerë dështuan të shënonin.

Në anën tjetër, Liverpooli po ashtu kishte raste të mira shënimi, ndërsa Virgil van DIjk ishte heroi i The Reds kur shënoi në minutën e 118-të.

Por, me këtë disfatë në Wembley, Chelsea ka vendosur një rekord negativ.

Skuadra londineze është bërë e para që dështon të fitojë gjashtë finale radhazi.

Finalet e humbura nga Chelsea ndër vite:

Carabao Cup 2019

FA Cup 2020

FA Cup 2021

Carabao Cup 2022

FA Cup 2022

Carabao Cup 2024. /Telegrafi/


Shtuar 25.02.2024 20:23