Alphonso Davies ka marrëveshje për kushtet personale me Real Madridin, transferimi shumë afër

Gazetari i njohur gjerman për transferimeve, Florian Plettenberg, ka njoftuar se Real Madridi po punon për një tjetër transferim të madh.

Pas marrëveshjes për Kylian Mbappen, klubi mbretëror është afër të përfundojë transferimin e mbrojtësit të majtë të Bayern Munich, Alphonso Davies, i cili është vetëm 23 vjeç.

Davies kaloi në Gjermani Mynih nga skuadra MLS, të cilit gjiganti bavarez e pagoi 14 milionë euro në vitin 2019.

Siç ka bërë të ditur Plettenberg, tashmë janë rënë dakord për kushtet personale të kontratës së Davies me Real Madridin dhe nuk pritet që Bayerni të shkaktojë probleme.

Dëmshpërblimi i pretenduar duhet të jetë edhe më pak se 50 milionë euro sepse Davies po hyn në vitin e fundit të kontratës së tij.

Më herët, Davies ka refuzuar të vazhdojë kontratën me bavarezët dhe mediat gjermane kanë shkruar se marrëveshja me Bayernin Munich dështoi pasi Salih Salihamidzic u shkarkua nga posti i drejtorit sportiv.


Shtuar 25.02.2024 20:25