Chelsea në “pole position” për nënshkrimin me Coman

Klubi anglez, Chelsea, janë të interesuar të nënshkruajnë me sulmuesin Kingsley Coman.

Sipas ‘Bild’, Chelsea dhe Manchester United thuhet se janë të interesuar të nënshkruajnë me Comanin.

Sipas gazetës, janë ‘Blutë’ ata që po udhëheqin garën për nënshkrimin e 24-vjeçarit, për shkak të raporteve të mira që ka trajneri i Chelseas, Thomas Tuchel me klubet gjermane, duke përfshirë edhe “Bavarezët”.

Francezi, sezonin e kaluar zhvilloi 29 ndeshje me fanellën e Bayernit në Bundesliga duke realizuar pesë gola. /

Shtuar 7.06.2021 12:06

Tags: ,