Chelsea – Manchester United, formacionet zyrtare: Ronaldo në stol

Chelsea dhe Manchester United do të përballen pas pak në “Stamford Brige” në kuadër të javës së 13 të Premier League.

“Blutë e Londrës” momentalisht pozicionohen në vendin e parë, ndërsa “Djajtë e kuq” në vendin e 10.

Man United i drejtuar momentalisht nga Carrick vjen me një surprizë në formacionin zytar, pasi C.Ronaldo do ta nisë ndeshjen nga stoli.

Formacionet zyrtare:

Chelsea: Mendy; Chalobah, Silva, Rudiger; James, Loftus-Cheek, Jorginho, Alonso; Ziyech, Ëerner, Hudson-Odoi.

Manchester United: De Gea; Ëan-Bissaka, Lindëlof, Bailly, Telles; McTominay, Matić, Fred; Sancho, Bruno, Rashford. /albeu.com

 

 


Shtuar 28.11.2021 16:42